Promocje
TRAXXAS TRX-4 Sport KIT
TRAXXAS TRX-4 Sport KIT
1 500,00 zł 1 405,00 zł
szt.
Multiplex Fun Racer PNP
Multiplex Fun Racer PNP
699,00 zł 650,00 zł
szt.
Arrma Talion ST V3 1/8
Arrma Talion ST V3 1/8
2 499,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Syma X8SW
Syma X8SW
449,00 zł 379,00 zł
szt.
Vector 80 Bezszczotkowa 80km/h 2.4GHz 81cm ARTR
Vector 80 Bezszczotkowa 80km/h 2.4GHz 81cm ARTR
799,00 zł 579,00 zł
Okręt wojenny fregata rakietowa typu 054A klasy Jiangkai II
Okręt wojenny fregata rakietowa typu 054A klasy Jiangkai II
169,00 zł 129,00 zł
SAND'n'SEALl - preparat impregnacyjny 250ml
SAND'n'SEALl - preparat impregnacyjny 250ml
38,50 zł 25,00 zł
szt.
Blog wpisy
Karoserie z leksanu - podstawy malowania sprayem. 0

Samochody zdalnie sterowane, modele zdalnie sterowane najczęściej posiadają karoserie wykonane z leksanu, jest on elastyczny i trudno jest go połamać. Takie obudowy malujemy po wewnętrznej stronie, „od środka” aby przy wywrotce czy upadku nie zdzierać farby.
Karoserie najczęściej posiadają z zewnątrz przezroczystą folię ochronną, której nie należy zrywać przed malowaniem. Do malowania elastycznych materiałów używamy specjalnych sprejów z uelastyczniaczem, dzięki czemu farba nie będzie odpryskiwać, kiedy karoseria będzie wyginana. Malowaną powierzchnię należy odtłuścić, np. alkoholem izopropylowym i upewnić się, że karoseria nie posiada żadnych zabrudzeń i jest sucha.
Zaklej wszystkie miejsca, których nie chcesz pomalować. Często do karoserii dodawane są maskownice na okna, lampy itp.
Najpierw malujemy ciemnymi kolorami, a na końcu używamy najjaśniejszych, dzięki temu unikniemy przebijaniu ciemnych kolorów przez jasne.

Dla najlepszych rezultatów:

1. Przed użyciem wstrząśnij energicznie puszką przez około 2 minuty.

2. Maluj z odległości około 20 do 30 centymetrów. Zaczynaj i kończ rozpylanie spreju poza karoserią.

3. W zależności od koloru poziomy krycia się  różnią. Zawsze nakładaj bardzo cienkie warstwy, aby uniknąć zacieków. Pełne krycie osiągniesz po nałożeniu 2-3 warstw. Odczekaj około 5 minut przed nakładaniem kolejnej warstw. Nigdy nie nakładaj jednej grubej warstwy.

4. Przed usunięciem maskownic i taśmy maskującej odczekaj około 5 minut, aby farba się nie rozpłynęła, ale nigdy nie czekaj do pełnego wyschnięcia.

5. Po użyciu odwróć puszkę do góry nogami i spryskaj przez 2 sekundy, dopóki dysza nie będzie pusta.

Malowanie kolorami FLUO
Kolory fluorescencyjne nie kryją tak dobrze, jak normalne kolory. Maluj bardzo cienkimi warstwami i równomiernie nanoś kolor. Zawsze używaj w temperaturze powyżej 15 stopni. Odczekaj do pełnego wyschnięcia około 30 minut i pomaluj karoserię białym dla uzyskania najlepszego efektu.

Przyciemnianie szyb
Do przyciemniana szyb użyj spreju w kolorze smoke. Przed nałożeniem odczekaj około 10 minut, aby farba na karoserii wyschła. Maluj z odległości około 30-40 centymetrów. Nakładaj bardzo cienkie warstwy, aby uniknąć zacieków.

Malowanie kolorami metalicznymi
Kolor metaliczny nakładaj na karoserię jako pierwszy, bardzo cienkimi warstwami, aby efekt był równomierny na całej powierzchni. Kolory metaliczne nie są kryjące. Odczekaj około 10 minut przed nałożeniem koloru bazowego.Rc Chrome
Zalecana temperatura malowania to około 20 stopni. Maluj bardzo cienkimi warstwami w około 2-minutowych odstępach. Ma to zapobiegać matowieniu. Następnie pokryj Print&Chrome Varnish lub kolorem Smoke z odległości około 30 centymetrów dla zabezpieczenia chromu. Nie matuj papierem ściernym powierzchni, którą chcesz pomalować chromem. Wszystkie, nawet małe zarysowania będą widoczne.

Sapphire i Jade
Do każdego z tych kolorów użyj czarnego spreju lub innego ciemnego koloru jako warstwy wykańczającej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl