Promocje
HD PLA White Filament
HD PLA White Filament
125,00 zł 106,25 zł
szt.
HD PLA  Black Filament
HD PLA Black Filament
125,00 zł 106,25 zł
szt.
HD PLA Beige Filament
HD PLA Beige Filament
125,00 zł 106,25 zł
szt.
PLA/PHA Standard White ColorFabb Filament
PLA/PHA Standard White ColorFabb Filament
159,00 zł 135,15 zł
szt.
PLA/PHA Greenish Beige ColorFabb Filament
PLA/PHA Greenish Beige ColorFabb Filament
159,00 zł 135,15 zł
szt.
PLA/PHA Blue Gray ColorFabb Filament
PLA/PHA Blue Gray ColorFabb Filament
159,00 zł 135,15 zł
szt.
Woodfill ColorFabb Filament
Woodfill ColorFabb Filament
169,00 zł 143,65 zł
szt.
Nylon PA12 Fiberlogy Filament
Nylon PA12 Fiberlogy Filament
179,00 zł 152,15 zł
szt.
Adapter SMA męski na SMA żeński
Adapter SMA męski na SMA żeński
5,00 zł 4,65 zł
szt.
Odbiornik FlySky FS-A3 3CH 2.4GHz
Odbiornik FlySky FS-A3 3CH 2.4GHz
59,00 zł 54,87 zł
szt.
Silnik SWIFT 500 12V
Silnik SWIFT 500 12V
49,00 zł 45,57 zł
szt.
Rodzaje wtyków w modelarstwie RC 1

Istnieje wiele rodzajów wtyków elektrycznych. Modelarstwo RC upodobało sobie kilka z nich, każdy ma określone przeznaczenie.
Gniazdo jest określane jako część żeńska, najczęściej występuje przy akumulatorze, jednak są wyjątki.
Wtyk jest określany jak część męska i najczęściej jest montowany przy regulatorze.XT30 XT60 XT90

Wysokoprądowe wtyki, nazwa wtyczki oznacza jaki prąd stały ona obsługuje. Wtyk stosujemy przy regulatorze, gniazdo przy akumulatorze
Jedne z najbardziej popularnych rodzajów wtyków.
XT30 - często stosowane w małych dronach wyścigowych
XT60 - stosowane w dronach wyścigowych klasy 250 i podobnych
XT90 - najczęściej spotykane w modelach jeżdżących w skali 1/8 i większych - przenosi bardzo duże prądy, popularne w modelach marki Arrma.

T-dean

Samoloty RC najczęściej wyposażone są w ten właśnie rodzaj wtyku, akumulatory pojemnością i wydajnością przystosowane do tego typu modeli też najczęściej posiadają właśnie ten rodzaj wtyczki. Najczęściej stosowane w napędach bezszczotkowych i przy akumulatorach lipo.
W ten rodzaj wtyku często wyposażone są również samochody RC w skali 1/10. Marki takie jak Maverick, Hpi, Himoto, BSD używają tego wtyku w swoich modelach z silnikiem bezszczotkowym.
Wtyk znajdziemy przy modelu, gniazdo przy akumulatorze.

Tamiya i mini Tamiya

Wtyki najczęściej stosowane w modelach jeżdżących z napędem szczotkowym. Samochody RC w skali 1/10 posiadają wtyk Tamiya (najczęściej występuje w kolorze białym), 1/16 i mniejsze najczęściej Mini Tamiya (najczęściej w kolorze zielonym). Wtyki te stosowane są przy akumulatorach typu NiMH. Popularne w modelach marek Himoto, Maverick, HSP. Przy tym rodzaju wtyków wyjątkowo gniazdo znajduje się w modelu, wtyk przy akumulatorze.

TRX

Wszystkie modele Traxxas są wyposażone w ten rodzaj złącza, niezależnie od rodzaju zastosowanego silnika. Gniazdo — akumulator, wtyk — model.

JST

Małe drony dla początkujących bardzo często wyposażone są w ten właśnie wtyk. Niekiedy możemy go spotkać w modelach spalinowych jako wtyk do zasilania odbiornika, jak również jako złącze zasilające w nadajnikach.

JR i Futaba

Wtyki najczęściej stosowane w serwomechanizmach, regulatorach obrotów i wszystkich innych urządzeniach podłączanych do odbiornika. Przeznaczone do przesyłu danych i małych ilości prądu.
Wtyk JR poznamy po przewodach w kolorach brązowym, czerwonym i pomarańczowym. Futaba posiada przewody biały, czerwony i czarny a ponadto wystający element przy samym wtyku uniemożliwiający odwrotne wpięcie w gniazdo.
Wtyki można stosować zamiennie, JR pasuje do gniazda Futaba bez żadnych modyfikacji, wtyk Futaba należy pozbawić wystającego elementu, aby pasował go gniazda JR.

Konektory typu banan

Rzadko są stosowane jako złącza prądowe w akumulatorach, najczęściej znajdziemy je przy połączeniu regulatora z silnikiem. Występują w różnych rozmiarach, a co za tym idzie są przeznaczone do przenoszenia różnych prądów.

Komentarze do wpisu (1)

15 lutego 2019

Konektory banan (goldy) są stosowane w akumulatorach wysoko prądowych oraz modelach z dużym zapotrzebowaniem na prąd, chętnie stosowany w modelach zawodniczych. XT60 i XT90 są bardzo uniwersalnymi złączami, oprócz dronów świetnie sprawdzają się w modelach kołowych, technicznie rzecz biorąc są to goldy z wytrzymałą obudową, uniemożliwiającą odwrotne podłączenie, a w niektórych wersjach z dodatkowych układem zapobiegającym iskrzeniu. Bardzo wygodne w użyciu i trwałe złącze. Złącze tamiya to modelarska prehistoria. Niezbyt wytrzymałe złącze, w dodatku charakteryzujące się dużym oporem. Najlepiej od ręki wymienić na coś lepszego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl