Promocje
TRAXXAS TRX-4 Sport KIT
TRAXXAS TRX-4 Sport KIT
1 500,00 zł 1 405,00 zł
szt.
Multiplex Fun Racer PNP
Multiplex Fun Racer PNP
699,00 zł 650,00 zł
szt.
Arrma Talion ST V3 1/8
Arrma Talion ST V3 1/8
2 499,00 zł 1 999,00 zł
szt.
Syma X8SW
Syma X8SW
449,00 zł 379,00 zł
szt.
Vector 80 Bezszczotkowa 80km/h 2.4GHz 81cm ARTR
Vector 80 Bezszczotkowa 80km/h 2.4GHz 81cm ARTR
799,00 zł 579,00 zł
Okręt wojenny fregata rakietowa typu 054A klasy Jiangkai II
Okręt wojenny fregata rakietowa typu 054A klasy Jiangkai II
169,00 zł 129,00 zł
SAND'n'SEALl - preparat impregnacyjny 250ml
SAND'n'SEALl - preparat impregnacyjny 250ml
38,50 zł 25,00 zł
szt.
Blog wpisy
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Oferowane materiały posiadają ponadprzeciętne właściwości i parametry - tolerancję średnicy na poziomie +/- 0,02mm i owalu +/- 0,01mm. Pozwala to tworzyć niezwykle precyzyjne wydruki i rozszerza możliwości zastosowania druku 3D.

Aktualnie w naszej ofercie znajdują się filamenty, które dobrze sprawdzą się w prototypowaniu, projektowaniu przestrzeni, modelowaniu, a także designie produktowym i użytkowym.

     

   

                                                                         

 

W dzisiejszym świecie druk 3D stosowany jest właściwie w każdej branży. 

Nasz sklep modelarski korzysta z drukarki 3D na co dzień. Samochody zdalnie sterowane wyposażamy w niedostępne części zamienne, drony wyścigowe dostają indywidualnie zaprojektowane mocowania na kamery, akumulatory itp.

Krótka historia druku 3D.    

Prace koncepcyjne nad tą technologią sięgają początku lat 70-tych XX wieku. W 1971 roku francuz Pierre A.L. Ciraud opisał metodę produkcji wyrobów o dowolnej geometrii poprzez dodanie materiału w postaci proszku, wykorzystując w tym celu źródło energii. Została ona opublikowana w 1973r. i dała podwaliny technologii znanej dzisiaj jako SLS (selective laser sintering — selektywne spiekanie laserem).
1979r. Amerykanin Ross F. Housholder złożył wniosek patentowy na 3 metody warstwowego formowania wyrobów poprzez spajanie ich różnego rodzaju materiałami. Patent został opublikowany w 1981r. Nigdy nie został skomercjalizowany, ani nawet doprowadzony do fazy testów przez brak środków finansowych. Kolejnymi osobami, które prowadziły prace nad stworzeniem nowego sposobu produkcji przedmiotów byli, pochodzący z USA, wynalazca Bill Masters oraz młody student Carl Deckard. Masters stworzył technologię, którą nazwał CAMM3. Polegała ona na warstwowym nakładaniu kulek materiału tworzących obiekt przestrzenny. Mimo że została opatentowana, nigdy nie została skomercjalizowana.

Carl Deckard po pierwszym roku studiów w 1981r. rozpoczął wakacyjną pracę w firmie TRW Mission w Houston, przy produkcji części dla sektora naftowego. Przyglądając się z bliska cięciu blachy z wykorzystaniem komputerowego sterowania, opartego na programie CAD dostrzegł duży potencjał w automatyzacji tego procesu. Przez kolejne lata zgłębiał to zagadnienie i rozpoczął specjalizację w zakresie laserów przemysłowych. Deckard stworzył pierwszą koncepcję użycia wiązki lasera lub elektronów do selektywnego przetapiania fragmentów warstw sproszkowanego materiału, na podstawie danych otrzymanych z rysunków CAD. Projektem zainteresował się dr. Joe Beaman, który postanowił wspomóc zdolnego studenta. Ich praca doprowadziła do powstania jednej z najważniejszych technologii druku 3D – SLS i założenia jednej z pierwszych firm produkujących urządzenia wykorzystujące tę metodę.

Charles Hull opracował w 1984 roku pierwszą technikę drukowania przestrzennego i opatentował ją w 1986 roku jako stereolitografia. W tym samym roku wynalazca założył firmę 3D Systems, która zajęła komercyjną produkcją pierwszych drukarek 3D. W 3D Systems opracowano, stosowany do dziś format pliku STL, który jest używany do przekazywania instrukcji drukarkom 3D. W 2014 roku trafił do Galerii Sław Narodowych Wynalazców USA.

Jeśli technologia druku 3D nadal miałaby skomplikowane nazwy takie jak: stereolitografia (SLA), selektywne spiekanie laserowe (SLS), osadzanie topionego materiału (FDM) lub produkcja laminowanych obiektów (LOM), raczej byśmy się nią nie zainteresowali.
W 1993 roku branża druku 3D nabierała pierwszych kształtów. Na rynku były dostępne maszyny drukujące w kilku niezależnych technologiach. W tym samym roku narodziła się również najpopularniejsza technologia przyrostowa nazwana po prostu drukiem 3D. Jej twórcami byli naukowcy z MIT-Massachusetts Institute of technology, którzy opracowali metodę tworzenia modeli przestrzennych z proszku gipsowego spajanego natryskiwanym lepiszczem. Wykorzystano technologię znaną z drukarek atramentowych. Patent na technologię „3dP” został zgłoszony w 1993 roku, a opublikowano go rok później.
Kolejne lata to dynamiczny rozwój różnych technologii przyrostowych, rozkwit firm związanych z drukiem 3D. W 2002 roku naukowcy wydrukowali pierwszą w historii w pełni działającą nerkę.
2006 rok to powstanie projektu Rep Rap, mającego na celu stworzenie samoreplikującej się maszyny. Inicjatywa ta przyczyniła się do rozwoju firm z branży drukarek 3D.
Największy rozkwit przypadł na lata 2013-2015. Teraz każdy, bez większego problemu może stworzyć drukarkę 3D we własnym domu.
W dzisiejszych czasach Druk 3D jest wykorzystywany w wielu dziedzinach nauki i inżynierii. Możliwe jest tworzenie funkcjonalnych prototypów, usprawnianie koncepcji. Naukowcy pracują nad drukowanymi narządami i jedzeniem. Zastosowań jest mnóstwo i ogranicza nas tylko wyobraźnia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl